Ankara’da Cağ Kebabı canınız çekerse…


dsc_0747

Nefis bir lezzet bu. Bu yazıyı nasıl yazacağım bilmiyorum. Yazarken bile etkileniyorum ve ağzımın suları akıyor. :) Peki öyleyse sıkı durun bir çırpıda anlatalım ve yazıyı arşivimize kaldıralım..Ankara’da keyifle, enfes bir biçimde yediğimiz iki yerimiz var. Birincisi Ankara Kalesi’nde hemen ana giriş kapısının yanında daha salaş, ancak oldukça lezzetli bir mekan (Sadık Usta Oltu Kebapçısı); diğeri ise Dikmen/Öveçler ‘de bulunan Dadaşlar Tortum Çağ Et Evi.

dsc_0752

Bu Ankara ziyaretimizde gezi için değil taşınan ailemize yardım için geldik. Haliyle evden pek dışarı çıkmamış olsak da akşam birşeyler yemek için vazgeçilmez damak tadımız olan Dadaşlar Tortum Çağ Et Evi’ne gittik. Her Ankara ziyaretimizde bir kez mutlaka uğrayıp burada ya da diğerinde Cağ kebabının tadına bakıyoruz. İstanbul’da olmamıza rağmen henüz aynı keyfi alacak bir mekan bulamadık. (Bulan varsa bize de bildirsin. :) ) Genelde sık biçimde yazları geldiğimizden mekanın bahçesinden faydalanıyoruz. Güzel bahçesi var. Oturduğunuz andan itibaren sürekli bir hareket başlıyor. En keyif aldığımız nokta da bu zaten.. :)

dsc_0749

Yatık döner olarak bilinse de aslında döner eti gibi değil daha da lezzetli bir et. Şişler siz dur diyene kadar geliyor. İşin raconu bu. Yemekten keyif almak böyle bir duygu olsa gerek. İki kişi salata, şişe ayran, ve toplamda 7 şiş, 55 TL hesap ödeniyor. ikram karpuz ve çaylar buna dahil değil. Çok ucuz olmasa da verdikleri hizmet ve lezzet güzel. Sizi bu enfes lezzetin fotoğraflarıyla başbaşa bırakıyoruz.. :)


4 Responses to “Ankara’da Cağ Kebabı canınız çekerse…”

 • Umut Says:

  Merhaba. Kale yanındaki kebapçıdan bahsetmemişsiniz. Adı nedir, nasıl ulaşırız acaba? =)) Teşekkürler…

 • ÇİFTÇİGÜZELLERİ Says:

  Merhaba,

  Ankara Kalesi ana kapısının hemen yanında burayı görebilirsiniz. İsmi “Oltu Kebap” diye hatırlıyoruz. Ancak yeri çok basit ve pratik. Görmemenize imkan yok :) Afiyet olsun.

  Sevgiler.
  Gezip Gördük

 • ÇİFTÇİGÜZELLERİ Says:

  Kale’nin yanındaki Oltu Kebapçının adresini sonunda bulduk! :)

  Sadık Usta Oltu Kebapçısı
  Kılıçarslan Mahallesi
  At PAzarı Sokak No:1
  Ulus Ankara
  Telefon : 312 – 324 35 69

 • Kıvanç Says:

  Merhaba.Bugün Sadık Usta oltu kebapçısına gittik.Leş gibi bir masa,pis bir ekmeklik ve ortamla karşılandık. ilk getirdikleri şişlere et takmayı unutmuşlar yağ kızartması getirdiler geri gönderdik.Ayran istedik 2 liralık eker ayranı 7 TL.ye satıyorlar!toplamda 7 şiş ( çoğu yanık) ve ayrana 60 TL.hesap ödedik. Ayrıca ilk getirdikleri yağlı şişleri de hesaba katarak 75 TL.hesap göndermeyi de ihmal etmemişler. Artık sinirimizin doruğuna çıkınca iptal ettiler.Bu kadar kötü bir yere, bu kadar sevimsiz çalışanlara sahip bir yere ödediğimiz paraya mı, karnımızın doymamasına mı yanacağım bilemedim.

Leave a Reply